חדשות מהאולימפוס, כמה מילים על האחות הגדולה מעבר לים (ארה”ב כמובן) – וחידוש מקורי בתחום השקעות בנדל”ן מסחרי – חשוב ומעניין

חדשות מהאולימפוס, כמה מילים על האחות הגדולה מעבר לים (ארה”ב כמובן) – וחידוש מקורי בתחום השקעות בנדל”ן מסחרי – חשוב ומעניין

לקוחות יקרים, שלומות.

חציון שנת 2018 – איזה חציון!!

אני מקווה שאתם כולכם בטוב.

הפעם בדבריי אליכם שני חלקים:

חלק ראשון – סיכום החציון המתעתע של 2018 (למרות שלא הסתיים ממש, גודש האירועים מצדיקים זאת..)

חלק שני – עדכונכם בדבר קרן נדל”ן חדשה בארסנל ההשקעות המיוחדות שמשתלבת היטב בשיטת אולימפוס (ללקוחות כשירים בלבד כמובן).

אירועים גיאו פוליטיים טקטוניים והיסטוריים מתרחשים עלינו וזה זמן טוב, חציוני, לכמה מילים והודעה בדבר קרן נדל”ן אמריקאי מסחרי יחודית, מתחת לרדאר, שהחלטנו להצטרף אליה לאחר מעקב ממושך.

למרות כל רעשי הרקע הפוליטיים מסביב, שלחלקם השלכות כלכליות לא זניחות, השוק חזר להיסחר בתנודתיות נורמאלית, בעיקר בארה”ב, דווקא בחודש מאי ה”ידוע לשמצה”. למרות יום מעט עצבני לקראת סוף החודש, שתוקן בעליות נאות מיד למחרת, מדד ה VIX חזר במרבית החודש לרמות שמצביעות על שוק רגוע יחסית. שוק האג”ח, לעומת זאת, היה תנודתי מאוד עם עליית תשואות בתחילת החודש עקב המשך עליית מחירי הנפט, וירידה לאחר מכן עקב ריצה לנכסים בטוחים על רקע האירועים באיטליה.

טראמפ ממשיך להיות טראמפ, בדיוק כפי שהוא הבטיח. הנשיא האמריקאי הבטיח להיות לא צפוי, ואכן מספק את הסחורה. יום אחד משיגים הסכמות לגבי יחסי הסחר מול סין, ויום אחר מודיע טראמפ שהוא לא מרוצה מההסכם. ולקינוח, טראמפ מבטל את ההחרגה של אירופה וקנדה מהמכסים על ברזל ואלומיניום, מדינות שאמורות להיות בעלות ברית קרובות – וכאילו לא די בכל אלה רק השבוע הוא נפגש עם שליט צפון קוריאה והשניים נראים כעומדים לפצוח בעתיד משותף… מה נאמר ומה נוסיף – הרבה פרשנים יאלצו לאכול הרבה כובעים…..

מבחינה כלכלית, הנסיגה מהסכם הגרעין מול איראן לוותה באיומי סנקציות מצד ארה”ב על חברות שיקיימו עסקים עם חברות איראניות. איום זה משמעותי במיוחד עבור חברות אירופאיות. מצד אחד האירופאים מעוניינים לשמר את הסכם הגרעין מבחינה מדינית, אולם מבחינה כלכלית אין ספק מי שותפת הסחר המשמעותית יותר עבור החברות האירופאיות. סוגיה זו, בנוסף להטלת המכסים על ייבוא מתכות, מגדילה עוד יותר את הריחוק המדיני בין ארה”ב לאירופה, דבר שבוודאי אינו מקל על היחסים הכלכליים. מול סין, העובדה שיש חתירה להבנות בין הצדדים הינה חדשות טובות, שכן זה מצביע על כך ששני הצדדים מעוניינים לשתף פעולה ואינם באמת מעוניינים במלחמת סחר. מצד שני, ארה”ב מעוניינת במעין התחייבות של סין לייבא מוצרים מארה”ב, כך שגירעון הסחר בין המדינות יקטן ב 200 מיליארד $. ממש לא ברור כיצד ניתן יהיה ליישם יעד שאפתני זה, או אפילו משהו קרוב לכך. לסינים אין באמת מה לקנות בכאלו סכומים מהאמריקאים.

מניח שכולנו נסכים כי זוהי שנה מעניינת וככזאת אני שמח להביא בפניכם קרן מצטיינת מתחום הנדל”ן כדי לאזן לכולנו את הפורטפוליו.

אולימפוס מובילה מזה שנים ארוכות את תחום השקעות האלטרנטיביות בישראל, הן בהיצע המרשים אבל לא פחות חשוב – בשמרנות ובבדיקות מקיפות וקפדניות.

השקעה בנדל”ן היא אחת מאבני היסוד בבניית תיק השקעות מגוון. על מנת ליצור קורלציה נמוכה ככל האפשר בתיק ההשקעות, ישנה משמעות רבה להשקעות אלטרנטיביות, המנותקות משוק ההון – וכולכם שמעתם אותי אומר זאת בכל הזדמנות. השקעה בנדל”ן מאפשרת, לרוב, תזרים מזומנים יציב, ללא השפעות חיצוניות בטווח הקצר-בינוני.

ארצות הברית מהווה את הכלכלה הגדולה בעולם, הנהנית מתחרותיות, שוק פתוח ושקיפות. כלכלה של 20 טריליון דולר, עם צמיחה גבוהה של 2.5% לשנה בממוצע בשנים האחרונות. ארצות הברית יצאה מהמשבר של 2008, עם עליות מחירים משמעותיות בחלק מהשווקים והסקטורים השונים. ניתן לראות בשנים האחרונות עלייה בהשקעות הגופים המוסדיים בנדל”ן בארה”ב, המזהים את הפוטנציאל הגלום בשוקי הנדל”ן בארה”ב ובאמצעות גופי השקעה מקצועיים, השקעות אלו גם מתאפשרות למשקיעים כשירים ו-Family offices המייצגים אותם.

לאחר המשבר של 2008, הערים הראשונות לצאת מהמשבר היו ה-Gateway Cities, כמו ניו יורק, מיאמי ויוסטון. המחירים בערים אלו עלו באופן משמעותי וכיום קשה יותר למצוא שם את ההזדמנויות המעניינות. לעומת זאת, דרום מזרח ארה”ב, ככלל, יצא מאוחר יותר מהמשבר ונהנה מהגירה חיובית בשנים האחרונות זאת בזכות עלות נמוכה לעשיית עסקים ולמחייה ומזג האוויר הנוח יותר בדרום. ניתן לראות תנועה משמעותית של חברות הרכב שהיו באופן מסורתי באזור דטרויט התחילו לנוע לכיוון הדרום המזרח, ואילו כיום, הנמל של סוואנה, ג’ורג’יה, הוא הנמל השני הכי עמוס בחוף המזרחי אחרי ניו יורק. אנו רואים שיחס הסיכון/סיכוי עובד לטובת הדרום מזרח והתשואות מהנכסים גבוהות בהתאם.

אנחנו מזמינים אתכם לדון בכך עימנו בפגישה הקרובה, בשיחה הקרובה.

נבחן איך, מתי ומהו היחס שראוי לבצע חשיפה זו באסטרטגיה הפיננסית היחודית שלכם.

נמליץ בחום להזמין לפגישה באולימפוס גם את מנהלי הקרנות עצמן – זו הדרך הנכונה ביותר.

כרגיל, אנו מאמינים כי נכון לבזר את השקעות לקוחותינו ועל כן גם בהשקעות בנדל”ן נעדיף לרוב להשקיע באמצעות השקעה בתיק נכסים המאפשרת פיזור סיכונים, פיזור נכסי (סקטוריאלי) וגיאוגרפי אשר להם חשיפה להשקעה בנכסים המושפעים מתעשיות שונות (טכנולוגיה, פיננסים, ביטחון, תיירות ועוד).

כמובן – ההשקעות הללו מיועדות ללקוחות כשירים בלבד כהדרתם בחוק.

מכובדיי,

רק טוב, שמחה ובריאות.

 בברכה,

יאיר ספיר,

מייסד ומנכ”ל

אולימפוס אסטרטגיה פיננסית